SPOR HİZMETLERİ

 

Üniversitemiz öğrencilerinin spor yapmalarını teşvik etmek, uygun ortam ve olanaklar sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar spor hizmetleri birimi tarafından Spor Bilimler Fakültesi ile koordineli olarak yürütülür. Bunun yanı sıra fakülte ve yüksekokullarda "Spor Birimleri" kurulmuştur. Öğrenciler ve çalışanlar kendi kuruluşlarındaki spor birimlerinin doğal üyesidirler. 

Her eğitim-öğretim yılı başında çeşitli spor dallarında fakülte ve yüksekokullar arası karşılaşmalar düzenlenmektedir. 

Üniversitemiz öğrencilerinden isteyenler, jimnastik, step, bedminton, kros, atletizm, masa tenisi, basketbol, voleybol, hentbol, futbol, tenis, karate, judo, güreş, yüzme gibi spor dallarından birini seçmektedirler. Bu dallarda Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen spor müsabakalarına katılarak üniversitemize dereceler kazandırmaktadırlar. Bu organizasyonlarda öğrencilerimizin barınma, beslenme, ulaşım ve spor malzemesi ihtiyaçları Başkanlığımız tarafından karşılanmaktadır.  

Celal Bayar Üniversitesi spor tesislerimiz spor yapma açısından son derece iyi şartlara sahiptir. Spor Bilimler Fakültesinde birisi küçük diğeri olimpik ölçüde 2250 m2 lik yüzme havuzu, Fitness-Center salonu, çok sayıda açık hava basketbol-voleybol sahaları 2 adet tenis sahası, 2000 m2. lik kapalı spor salonu ile 2 tane atletizm kulvarlı çim futbol sahalarımız mevcuttur. Ayrıca öğrencilerimizin danışman öğretim elemanları ile birlikte dağcılık, yüzme vb. kulüplerimiz eğitim çalışmaları yanında çeşitli aktivitelerde de bulunmaktadır.


2002-2003 öğretim döneminde Başkanlığımız bünyesinde faaliyete geçecek olan kulüp ve topluluklar ile ilgili "Celal Bayar Üniversitesi Spor, Kültür ve Sanat Birliği Yönetmeliği" Üniversite Senatosu'nca onaylanmış ve yürürlüğe girmiştir. 

Bu topluluklar öğretim yılı başında öğrenci katılımını gerçekleştirerek, yıl boyunca gerek üniversite gerekse üniversite dışında çeşitli kurum ve kuruluşlarda faaliyetlerini sergileyeceklerdir. 


Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik